Statystyki widmo – czyli Google Analytics pokazuje wejścia na stronę, której nie ma w sieci…

Błędne statystyki w Analytics - Statystyki widmoCzy to możliwe, żeby serwis który od kilku lat nie istnieje w sieci zaliczał wejścia w statystykach Google Analytics? Jak się przekonałem na własnej skórze – również i takie błędy GA się zdarzają!

Wspomniany błąd w Analytics odkryłem całkiem przypadkiem, wchodząc na stary profil statystyk – z zamiarem jego usunięcia. Od 2009 przez rok posiadałem domenę jsmp.pl – było tam moje webmasterskie portfolio. Aktualnie jak można zauważyć nie param się analityką oglądalności stacji telewizyjnych – zatem prowadzona strona zdecydowanie nie jest moja. GA sądzi jednak inaczej?

Co zresztą skutecznie przypomina mi mój hostingodawca – nie usuwając starego zapisu w panelu klienta:

jsmp.pl - hosting i domena

Zatem można by sądzić, że wszelki słuch po statystykach serwisu powinien zaginąć – skoro powstał tam jakiś inny serwis, w dodatku sprawdzając datę utworzenia jakieś pół roku temu. Nic jednak bardziej mylnego – Google Analytics wciąż odnotowuje wejścia (widmo?), które są na prawdę zaskakującym zjawiskiem.

Google Analytics błąd, bug, nieprawidłowe statystyki

Jak widać ruch jest wprawdzie okazjonalny, acz dziwi sam fakt jego występowania w dodatku powtarzającego się regularnie przez cały 2012 jak i 2011 rok. Może komuś z was również przytrafiają się dziwne przypadku w statystykach?

ga_bug2

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


10 thoughts on “Statystyki widmo – czyli Google Analytics pokazuje wejścia na stronę, której nie ma w sieci…

  1. Proponuję sprawdzić domain – u mnie było to bardzo ciekawe, bo pokazywały się adresy .br – możliwe, że są to po prostu kliknięcia ze stron, które przechowują kopię Twojej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *