Rzut okiem na 2009

1165439_seo_2Przerwa od blogowania jest czymś pozytywnie nastrajającym. I pozwala z dystansem spojrzeć na mijające zdarzenia. Dziś, podobnie jak większość blogerów czy blogów towarzyszących podsumuje wydarzenia minionego roku.

W przypadku kursu pozycjonowania, któremu ten blog towarzyszy były ty tylko (aż 😉 ) 4 miesiące. Ale dużo się podczas tego czasu działo…

Statystyki
Na początku jak zwykle – „ruszyła maszyna ospale…” jednak każdy miesiąc przynosił kolejne rekordy wywoływań serwisu. Ogólnie co miesiąc poradnik uszczęśliwia conajmniej 25 000 wizytami swoich czytelników.

Statystyki GA pokazują, że jakieś 17 tysięcy odsłon temu przekroczyliśmy okrągłe 100 000. Najlepszym miesiącem był październik (miesiąc po starcie !!). W tym właśnie miesiącu serwis był promowany ze stron kurshtml i forumweb – jako lauret 1 miejsca konkursu na stronę.
Styczeń plasuje się na miejscu 4 jak na razie 🙂

Partnerzy
Podziękowanie dla partnerów należy się bezsprzecznie. Pierwszym, zapoznanym z serwisem był ^knapior. To on do dziś udziela serwisowi miejsca na swoim hostingu. Serwis zużywa tyle transferu co wszystkie inne serwisy knapiora kilkakrotnie razy wzięte – więc to duże poświęcenie z jego strony. Kolejnym promatorem kursu był ^pyciak, za którego sprawą również mogę cieszyć się blogiem na platformie viawww.pl zupełnie za darmo.

Reszta partnerów, dzięki którym Poradnik Seo istnieje i prężnie jest promowany to m.in: bogdan.at/, tymex.org/, Opinie o firmach hostingowych, Forum webmasterskie,
Google Chrome Dev .
Aktualnie prowadzone są rozmowy ze sponsorami, którzy są chętni na podjęcie współpracy.

Rozwój
Od początku istnienia Kurs pozycjonowania przechodził sporo zmian. Niedługo po starcie pojawił się oficjalny kanał RSS, oraz wygodna wyszukiwarka. Po nich pojawiły się dodatkowe narzędzia dla SEO. Pojawił się także dział z niezbędnymi książkami pozycjonera przybył dla czytelników również nowy rozdział.

Zwieńczeniem tych zmian w poradniku był grudniowy redesing. Od tego czasu serwisu uzyskał nowe logo oraz wygląd. Usprawniono także nawigację oraz dodano ikonki do dzielenia się artykułami z innymi 🙂

Plany na 2010
W planach jest duży rozwój serwisu. Czytelników zainteresuje na pewno nowa treść – więc i ta będzie się w serwisie pojawiać. Planuje opublikować zaplanowane od dawna rozdziały i artykuły. Możliwe, że pojawią się również treści Video. Możliwe, że pojawią się kolejne moduły (jak moduł Książek), nie nastawione stricte na przekaz kursu a na umożliwienie użytkownikom poznanie więcej pozycjonerskiego świata.

Równie priorytetowym zadaniem jest pozyskanie stabilnego sponsora dla serwisu, gdyż jego prowadzenie i uaktualnianie wymaga ciągłego czasu i nakładów finansowych. Mile oczekiwane są również różnego rodzaju propozycje partnerskie – zachęcam do kontaktu.

Kończąc
Kończąc dodam, że do wpisu nakłoniła mnie notka na blogu Pawła Peli. Z którym choć w nieco innych tematach (pozycjonowanie i tworzenie stron), rywalizujemy partnersko o każdego chętnego poznać tajniki czytelnika 🙂

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


4 thoughts on “Rzut okiem na 2009

  1. nie wiem, nie znam się na infrastrukturze viawww,
    wiem za to dokładnie z kim z przedstawicieli ekipy dogadywałem sprawę bloga. był to Pyciak. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *