Podgląd stron już w wynikach wyszukiwania

Pamiętacie jak ostatnio pisałem o serii zmian w wynikach wyszukiwania Google pojawiających się z uporem maniaka? Dziś możemy tą listę wydłużyć o kolejną pozycję.
Światło dzienne ujrzała następna nowość zaoferowana nam przez Google: Podgląd strony z poziomu wyników wyszukiwania. Ma on usprawnić proces przeszukiwania Internetu. Rozwiązanie szczególnie przydatne gdy będziemy chcieli znaleźć konkretną stronę za pomocą Google, o wiele łatwiej będzie porównywać je wzrokowo, na podstawie już posiadanego gdzieś w pamięci rejestru.

Podgląd strony w wynikach wyszukiwania Google
źródło: Blog Google


W przypadku szukania jakichś fraz – w których nie są nam znane strony – pomocne będą zaznaczone na pomarańczowo frazy kluczowe, dzięki czemu wyszukiwanie znów będzie polegało na rodzaju przekonywaniu się wizualnym, do tego co nam prezentują. Zwykłe opisy (meta description) już dawno przestały pełnić uznawaną funkcję.

Oprócz superlatyw, które oczywiście wykazuje Google – można też pokazać pewnego rodzaju minusy, chociażby wpływ na ilość odwiedzin. Można sobie wyobrazić przypadek, kiedy strona jest mniej atrakcyjna wizualnie lecz posiada rzetelną treść do której użytkownik jednak nie dotrze zrażony pierwszym wrażeniem zobaczonym już w SERPach, poza stroną, zanim dano mu szansę choćby zerknąć w ogół treści. Czyżby znów faworyzacja profesjonalnych, brandowych serwisów, kosztem często mniej atrakcyjnych serwisów realizowanych przez pasjonatów, melomanów, hobbistów?

Jak mówi Google – korzystanie z podglądów zwiększa satysfakcję z wyników wyszukiwania, czy to się okaże na prawdę skuteczne? Pokaże czas.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


3 thoughts on “Podgląd stron już w wynikach wyszukiwania

  1. Ta zmiana akurat mi się podoba. Zanim się wejdzie na stronkę można ocenić na pierwszy rzut oka. Fajna zmiana tylko, że na razie widoczna tylko w Google Chrome

  2. Ten podgląd stron, to świetny pomysł typu „zobacz gdzie wchodzisz”. Owszem, ciekawe strony nie zawsze świecą przykładem, jeżeli chodzi o design, ale może jest to sposób Google na podniesienie ich jakości…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *