Od kiedy Google Hummingbird jest w polskich wynikach wyszukiwania?

Aktualizacja Google Koliber _iconiaOstatnio opublikowałem prognozy specjalistów jakich zmian możemy spodziewać się w wynikach wyszukiwania Google po wprowadzeniu aktualizacji algorytmu Hummingbird (Koliber). W anglojęzycznych wynikach wyszukiwania algorytm  został wprowadzony ok. 21 sierpnia, zgodnie z deklaracjami przedstawicieli firmy. Kiedy zawitał w naszych wynikach wyszukiwania? Czy w ogóle już w nich jest?

Szczegółowa analiza monitorowanych pozycji, zarówno swoich serwisów jak i części klientów pozwoliła mi zauważyć, że najwięcej zmian w polskich wynikach wyszukiwania zaszło ok. 9 września. Zobacz poniższe screeny 16 fraz, zawarte są na nim pozycje zarówno fraz lokalnych, brandowych jak i większego kalibru.

fot kon lb mo_wbe pok przep vi web_mi web_mo

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


9 thoughts on “Od kiedy Google Hummingbird jest w polskich wynikach wyszukiwania?

  1. Nie zauważyłem zasadniczych zmian w ciągu wrześnie, prawdziwą masakrę w wynikach na jedną z istotnych dla mnie fraz, zauważyłem pod koniec lipca. Potem było raczej stabilnie, ale zauważyłem w tych dniach o których piszesz, problemy z częściami stron, które były słabo zoptymalizowane – przede wszystkim zbyt ciężka grafika i te wolno wczytujące się.

  2. U mnie spadki nastąpiły dopiero w zeszłym tygodniu, ale jak na razie to szukam przyczyn takiego stanu rzeczy. Możliwe, że na początku września ta aktualizacja poszła, a teraz algorytm wyrzuca strony z indeksu.

  3. U mnie też coś zaczęło się dziać w pierwszym tygodniu września. Na pewno jest to jakiś znak – niekoniecznie zły, bo wzrosty też dało się zaobserwować 🙂

  4. Każdy ma swoją teorię co do przyjścia kolejnego zwierzątka jednak nikt dokładniej daty nie zna. Musimy uzbroić się w dobry content i walczyć z tym „czymś”.

  5. Dla mnie google jest masakrycznie popsute i nie radzi sobie już z niczym, wszystko w nim żyje własnym życiem. nic tego knota już nie jest w stanie naprawić – może być tylko słabiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *