Kurs pozycjonowania odświeżony.

W tym pomiędzy świątecznym czasie – między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem – nie napisze, żadnego wpisu merytorycznego, z punktu seo. Powód – i tak, mało ludzi siedzi teraz w blogosferze, śledząc nowych artykułów.

Opisze natomiast wprowadzone niedawno w kursie pozycjonowania zmiany. Jak można zobaczyć redesign jest dość spory.
top
Na samym początku – nowe logo – powstało dzięki współpracy z Glucikiem, który zaprojektował nowy logotyp i dość cierpliwie na moje sugestie je udoskonalał. Podziękowania.

Następnie widzimy menu tuż po prawej stronie, na samym szczycie – jest to menu nawigacyjne, do najważniejszych miejsc serwisu – faq, mapy strony, strony kontaktowej i tego bloga.
Poniżej widzimy poziome menu pod zielonym prążkiem – menu merytoryczne, do poszczególnych elementów treści serwisu. Po prawej mamy duże menu główne serwisu – do podrozdziałów i treści poradnika. Na samym szczycie niesamowicie przydatna wyszukiwarka serwisowa.
W menu znajdziemy także losowe porady – by szybko odnajdywać treści w serwisie.

booking
Następną nowością jest panel pod artykułami i rozdziałami. Oprócz dostępnych od początku serwisu – do góry i start – doszły przyciski nawigacyjne (nastepny i wstecz). Wielu czytelników kursu prosiło o dodanie takiej funkcji, by ułatwić nawigację pomiędzy podstronami.
Dodatkowo doszły ikonki do polecania serwisu – dzięki przyciskom możesz kilkoma kliknięciami podzielić się z innymi danym artykułem poprzez wykop, blip, flaker a nawet opis GG. Dwa kliknięcia i polecisz serwis w opisie GG 🙂

Pod tymi opcjami znajduje się box z wysuwanymi ikonkami, służącymi do śledzenia nowości w serwisie. Po kliknięciu na te elementy, zostaniesz przeniesiony do oficjalnych kanałów informacyjnych serwisu: RSS, Blip’a (aktualnie zapraszam na blip autora ^jsmp). a także flaker i facebook.

Zmianie uległa także stopka. Teraz zawiera dodatkowy panel, z losowymi publikacjami o seo, z linkami do aktualnych wpisów na tym blogu oraz z linkami partnerów serwisu.
foot

Jeśli chcesz zobaczyć nowości w serwisie, zapraszam: Kurs pozycjonowania i optymalizacji

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


One thought on “Kurs pozycjonowania odświeżony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *