Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


15 thoughts on “[KONKURS] Wygraj 250 zł – skomentuj propozycje logo i zgarnij nagrodę!

 1. Propozycja 5 – jako jedyne jest czytelna i wiadomo, o co w niej chodzi. Dlaczego nie inne? Już mówię:

  1. Plemniki rozbryzgane po palecie malarskiej niezbyt mi się kojarzą z SEM.

  2. Wot, kleks.

  3. (pierwszy wariant) http://bi.gazeta.pl/im/9/10139/m10139099,TUSZA.jpg wystarczy za wyjaśnienie? 🙂

  (drugi wariant) nieczytelny

  4. Fajnie, tylko po logo nie poznam, czy chodzi o firmę SEM czy producenta herbatników.

  PS Jak miło jest krytykować ^^

 2. propozycja 2 wygląda najciekawiej. Reszta (pozycje 1,3 i 4) są dla mnie przekombinowane. Logo ma być prostre samo w sobie i nie ma stanowić głównego elementu strony.
  Z kolei ostatnia wersja (5) za bardzo mi przypomina stare logo jakiegos portalu o apple – chyba myapple.pl, a wszak chodzi o wyjątkowość:)

 3. Moim zdaniem z tych pięciu propozycji najlepsza jest ta piąta. Stanowi kontynuację poprzedniego logo, kolor zielony sugeruje jakiś wzrost i rozwój. Jest to propozycja najbardziej spójna.

  1-ka; to coś koloru oranżowego kojarzy mi się z ruchem w dół, z kolei napis jest ok.
  2 -ka: ten kleks zwraca uwagę i zatrzymuje.
  3-ka: bardziej związana z kreatywnością, z procesami myślowymi i mówieniem, a nie z websem. Zmniejszony wariant tej propozycji bardziej nadaje się dla strony z narzędziami online.
  4-ka: rozcięcie tego kształtu sugeruje dysharmonię – góra sobie, a dół sobie. Napis WebSEM ok – ciepłe kolory.

  Raczej żaden z tych pomysłów nie odzwierciedla sloganu „kreatywnosci i skuteczności”.
  Slogan do mnie nie przemawia – to że coś jest kreatywne nie znaczy że będzie skuteczne – tylko coś co jest skuteczne jest skuteczne i nie musi być kreatywne – albo działa, albo nie działa.

  Miło jest krytykować, z tym, że tutaj mamy do czynienia z kreatywną krytyką. Może Wam coś pomogą te wypowiedzi.

 4. Moim zdaniem jedynie na uwagę zasługuje projekt znajdujący się pod numerem 3. Moim zdaniem dla użytkowników kojarzyć się będzie prawidłowo czyli z komunikacją i procesami myślowymi podczas wybierania produktów czy innych rzeczy. Również kolorystyka i czcionka loga i tekstu jest dobrana idealnie. Inne loga odpadają z przyczyn takich jak brak skojarzenia z tematyką portalu czy złej kolorystyki lub czcionki czcionki.

 5. Myślę, że najlepszy jest pierwszy projekt – prosty przekaz, odwołujący się do kreatywności, twórczego myślenia.

  5 odpada, typowa i nie zaskakująca, mało odwołująca się do kreatywności. 4 dosyć pomieszana, jak by się ktoś pomylił i mu się coś przesuneło…

 6. Jestem konsultantem feng shui i oceniając logo kieruję się informacjami na temat strategii firmy, która jest opracowywana na najbliższy okres jej działalności. Tutaj nie mamy takich informacji, stąd ocena jest bardziej ogólna.
  Poszczególne propozycje moim zdaniem mają taką ocenę: 1 – 0%, 2 – 0%, 3 – 40%, 3.1 – 40%, 4 – 60%, 5 – 70%.
  Piąta propozycja może być udoskonalona i mogłaby uzyskać 90%. Pomysł zasięgnięcia opinii w środowisku, tam gdzie działa konkretna firma jest dobry i może przynieść pożyteczne wskazówki.

 7. Kolorystycznie i wizualnie propozycja nr.4 jest najbardziej odpowiednia. Wszystkie inne są uporządkowane i nie mają nic wspólnego z kretywnością. W 4 jest to zawarte.

  Inwencja Pomysłowość Twórcze myślenie nie standardy.

 8. Mam nadzieję, że przed całą tą akcją wypytałeś osoby „postronne” z czym faktycznie kojarzy się SEM. To by bardzo ułatwiło sprawę.

  Jestem pełen podziwu, że osoba wykonująca pierwszą pozycję wykonała wiele propozycji. Bardzo kojarzy mi się to z BLIP’em albo innym serwisem umożliwiającym komunikację. Nie trudno zgadnąć dlaczego, prawda? Ano dlatego, że mamy tam ikonę wiadomości 🙂

  Drugie kojarzy mi się bardziej z plemnikami bądź czymś związanym z chemią bądź fizyką. Mam na myśli fuzję.

  Pozycja numer trzy kojarzy mi się najbardziej z tematyką serwisu. Ktoś powyżej dał sugestię, że to jakieś dzielenie świnki. A marketing, rynek, zarabianie właśnie tym jest. Do tego te tryby, które IMO idealnie pasują. Ciekawe jakby wyglądało z rożną kolorystyką tych trybików albo np. pomarańczowymi. Moim zdaniem najlepsza propozycja jaką dostałeś. Faktycznie trochę przypomina SM ale tylko troszeczkę.

  Numer cztery kojarzy mi się z połową X i połową Y. Nie mam żadnych uczuć tutaj, zero powiązań.

  Pozycja numer pięć taka sobie. Na końcu powinno być minimum na tym samym poziomie co nieco wcześniej o ile nie wyżej. Taki oklepany schemacik. Zwróćcie uwagę jak GA się kreuję. Jest w górę, jest spadek i znowu w górę.

 9. krótkie uzupełnienie mojej opinii.
  Wspomniana zmiana w piątej propozycji może polegać na zrobieniu symetrycznie
  podobnego zielonego elementu, ale u dołu, pod słowem Web.
  Mamy wtedy motyw zmiany, przejścia.

 10. Jak dla mnie najlepiej wygladają propozycja 1, 2 i 4. Reszta odpada. Z czego propozycje 4 też bym odrzucił ze względu na logotyp który wygląda jak przecięty plus. Propozycja dwa też mi się podoba ale mam wrażenie że bez backgroundu na białym tle gorzej by to wyglądało. Dodatkowo użyto gradientów których coraz rzadziej się używa w profesjonalnych logach. Pozostaje więc logo numer 1 – proste , przejrzyste i łatwe do zapamiętania i o to chodzi. Propozycja 1 ? 5PIRRA jak dla mnie najlepsza. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *