Hosting w SEO – dywersyfikacja zasobów hostingowych [+BONUS]

W dobie Pingwina i innych zwierząt Google, szczególnego znaczenia nabierają inne elementy, na przykład techniczne w witrynie i posiadanym zapleczu. Dziś poświęcę chwilę uwagi kwestii hostingowi, bo jest to temat poruszany dosyć rzadko. Na koniec też przewidziana jest mała niespodzianka dla czytelników bloga.

Google, wbrew temu co mogłoby się wydawać nie jest obojętne na kwestie techniczne, z logicznego punktu widzenia są to bardzo wymierne ślady umożliwiające im łączenie pewnych faktów z analizowanej struktury sieciowej. Tutaj przede wszystkim warto przypomnieć doskonałe opracowanie Artura Strzeleckiego poświęcone adresom IP i AS’om (systemom autonomicznym) w hostingach.

Zaczynając od najprostszego wariantu, w celach budowy własnego zaplecza możemy zakupić najtańsze, istniejące konto na serwerze współdzielonym

Stanowią fragment większej przestrzeni dyskowej dzielonej na wiele serwisów, ponadto nasza przestrzeń jeśli jest do niej podpiętych wiele naszych domen również traktowana jest jako „jeden koszyk”. Wszystkie domeny, nasze jak i innych klientów, mają przypisany ten sam adres IP – identyfikujący je w sieci. Jeśli chcesz sprawdzić pod jakim IP widziana jest w sieci Twoja witryna skorzystaj z tego narzędzia.

Poziom najwyższy to tzw. SEO hostingi, choć osobiście do osobnej opcji usługi dedykowanego hostingu pod SEO podchodzę nieco bardziej sceptycznie, to wiem, że jest sporo firm, które chwalą sobie takie rozwiązania. Choć nie da się ukryć, że takie rozwiązania zapewniają maksymalną różnorodność IP, również z szeroką pulą bloków C(adres IP dzieli się na kilka bloków, z czego każdy informuje o innych aspektach adresu) – odbija się to przeważnie na cenie i innych parametrach serwisu.

Inną opcją są rozwiązania kierowane do firm z większym zapotrzebowaniem, gdzie taki VPS lub serwer dedykowany zapewnia większą ilość adresów IP, skalowalność i elastyczność. Spotykane rozwiązania to kilka(naście) adresów, tutaj wadą jest najczęściej wspólna klasa C – co nadal pozwala ustalić pewien wspólny ślad, szczególnie jeśli skupiamy się na montowaniu zaplecza na takim hostingu.

Po tym krótkim wstępie chce podzielić się z Wami krótką opinią o hoście NetDC, a później przekazać Wam od właścicieli systemu mały gratis. Od krótkiego czasu robię małe testy tego hostu, i osobiście nie mam zarzutów. Aktualnie planuję test dywersyfikacji zaplecz i hostingów dla różnych dostawców, by potwierdzić pewne krążące przekonania branżowe, których nikt od kilku lat nie odkurzał 😉 Wracając jednak do omawianego hostingu, największą z posiadanych zalet to bogata pula nawet 250 adresów IP w opcji SEO hostingowej, jak dla mnie będącej jedną z lepszych ofert jeśli chodzi o poszczególne parametry na rynku:

 • klasa C – 33
 • klasa B – 14
 • klasa A – 10

Do tego wszystkiego doskonale wypadające testy wydajnościowe (podziękowania dla John Mnemonik za dane), sprawna obsługa i wygodny panel zarządzający. Mniejsza zresztą o szczegóły, kto będzie chciał potestować może to zrobić korzystają z kuponów rabatowych. Dla wszystkich czytelników mojego SEO bloga otrzymałem od właścicieli hostingu kupony o wartości 100 i 50 zł.  Poniżej kody jednorazowe do wykorzystania (2*100 zł, 3*50 zł):

 • J3JT-AT2R-RMCE
 • 9PAK-5WFV-84ST
 • 7P38-HT4T-MRE8
 • TH28-TVEB-MKM8
 • F9R4-HF8U-436N

Jak widzicie, kto pierwszy ten… szybszy 🙂

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


12 thoughts on “Hosting w SEO – dywersyfikacja zasobów hostingowych [+BONUS]

 1. Ja używam hostingu firmy z Rzeszowa na L i też jestem zadowolony. Cena podobna. Na pewno warto dywersyfikować dns więc warto mieć 2-3 seo hostingi.

  1. Dzięki za ciekawy art. Zaciekawił mnie ich innowacyjny vps i pierwsze wrażenia testowe są po prostu z***iste. Zastanawia mnie tylko, czy tak to zawsze pracuje, bo za dedyka w ovh płacę jakieś ~400PLN a tutaj VPS za 99 wykręca 2 razy większe wyniki w testach. Niby w ofercie jest „bezwzględnie najlepsze jakościowo serwery VPS, niejednokrotnie szybsze od standardowych serwerów dedykowanych”, ale pomimo pozytywnych testów i tak lekki sceptycyzm mnie łapie 🙂

 2. Do „Ali”.
  W NetDC.pl mam VPS-a od lutego 2014 i jestem bardzo zadowolony. Również miałem obawy (na co trafie, itd). Polecam z pełnym przekonaniem VPS-a (mam tam sporo wordpressów zainstalowanych i śmigają bardzo szybko).
  Pozdrawiam
  kweeb

 3. A ja wolę Rocket IPs trzymam strony u siebie, łatwiej zarządzam nimi, a mam dywersyfikację i nie martwię się o problemy hostingów. Ilość klas w setkach, a nie w dziesiątkach jak w arcie. Ale każdy ma własne potrzeby więc może komuś to pasuje.. A Rakiety też można podpiąć pod każdy hosting nawet shared testowałem i działa.. chociaż sam używam na VPS i dedyku.

 4. Ja korzystam sobie z hostingu na cal.pl, szybko i łatwo ogarnąłem start. Dodatkowo dostałem kupon na AdWords co znacznie poprawiło ruch na stronie.

  1. Nie chce Cię straszyć, ale po różnych przygodach z tym hostingiem i ich usługami, jedną z przyjemniejszych chwil w moim życiu, było przeniesienie się gdzieś indziej. Choćby na lh.pl…

 5. Korzystam od czasu pojawienia się artykułu i jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem. Prosty pakiet „standard” i szpula na pełną metę- do tej pory wytrzymał dosłownie wszystko włącznie z małymi ddos’ami ;-). Polecam! Zarówno serwery, jak i obsług warta wyróżnienia.

  P.S Rozpoczynam mały test ich serwerów dedykowanych- pierwsze wrażenia także lepsze niż dobre: https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane

 6. Korzystam od czasu pojawienia się artykułu i jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem. Prosty pakiet ?standard? i szpula na pełną metę- do tej pory wytrzymał dosłownie wszystko, włącznie z małymi ddos?ami ;-). Polecam! Zarówno serwery, jak i obsługa są warte wyróżnienia.

  P.S Rozpoczynam mały test ich serwerów dedykowanych- pierwsze wrażenia także lepsze niż dobre: https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane

  P.S2 Firma bezpłatnie zaoferowała wymianę dysków HDD na SSD, więc kolejny mały plusik w stronę klienta i co najważniejsze- dedyk gotowy po 15min od zakupu (choć zamówionko poszło w nocy o dokładnie 01:32) 😀

 7. Zaje******ta firma! Dpee mi urwało jak zrobiłem test czasu ładowania na ich vps (porównując z dedykiem w OVH!!!!).

  Wynik:
  Dedyk 3,27s (koszt: ~300pln)
  VPS netdc: 1,39s (koszt ~99pln)

  S-Z-O-K!
  Wykupiłem na 1mc- jeśli wynik się utrzyma przechodzę na stałę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *