Dlaczego domena 8 miesięcy po wygaśnięciu jest w wynikach wyszukiwania?

Budowanie zawartości strony - jako narzędzie marketingu internetowego!W bieżącym korzystaniu Google wydaje się mieć ultra-porządek w wynikach wyszukiwania, każdego dnia systemy SEO monitoringu pokazuje wzrosty, spadki – często następujące dzień po dniu, skąd można wnioskować, że wszystko jest bardzo aktywnie analizowane na co dzień. Czy tak jest faktycznie? Niestety nie jest tak różowo – można spotkać wyniki, gdzie domena wygasła ponad pół roku temu

Ostatnio zainteresowałem się rynkiem domen wtórnych, znalazłem domenę która wygasła 8 miesięcy wcześniej (sierpień 2013).

Wygasła domena w SEO

Postanowiłem poszukać opinię na jej temat, gdyż kwestie SEO PR również są istotne na rynku domen wtórnych – doskonale sprawdza się tu fraza: „nazwa domeny opinia/e„, gdyż był tam prowadzony serwis który co nieco się linkował tu i ówdzie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy ponad pół roku po całkowitym zniknięciu witryny, usunięciu domeny z rejestru NASK i udostępnieniu jej do ponownego zakupu – Google pokazuje nieistniejące strony w  wynikach wyszukiwania. Wprawdzie cache zostało już wyczyszczone (brak wyniku dla cache: ) natomiast wynik ma się całkiem dobrze w SERP’ach.

SEO PR - Wyniki wyszukiwania domeny i opinie o niej

Jak to zatem możliwe? Być może aby system wyszukiwarki był efektywny, częstotliwość sprawdzania wyników i ich fluktuacji jest wynikiem popularności danej frazy, jej stopnia wyszukiwalności? Taki wniosek zdecydowanie wskazuje na większą korzyść z fraz mniej obleganych korzystając ze strategii long tail w doborze fraz, skoro raz zdobyte wyniki potrafią utrzymywać się na długo po zakończeniu działań. Screeny dla domeny adlead.pl pochodzą sprzed kilku dni, aktualnie już wynik się nie emituje, w związku z ponowną rejestracją domeny i wgraniem treści.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


7 thoughts on “Dlaczego domena 8 miesięcy po wygaśnięciu jest w wynikach wyszukiwania?

  1. Strona już na zawsze pozostanie w Google, ale nigdy nie będzie wysoko w wynikach wyszukiwania na dane frazy na które pozycjonowałeś.

  2. Przyznam się, że ostatnio śledziłem usuwanie z indeksu kinomaniak.tv. To trwa już ponad 4 miesiące a dalej masa podstron siedzi w indeksie a jakiś miesiąc temu widniała jeszcze na corowe frazy dla tej branży w top3 z zaślepką THE END :D.

  3. Przechwyciłem domenę która po pół roku również była jeszcze zaindeksowana. Co więcej dodałem do niej parę linków i strona poszybowała na wysokie pozycje na frazę pozycjonowanie 😉

  4. Właśnie dlatego warto szukać takie domeny, ponieważ można zdobyć dużo darmowego ruchu z wyszukiwarki na starcie. Sam miałem podobny przypadek i nowo kupioną domenę (tak mi się tylko wydawało) na kilka fraz szybko udało się wbić do TOP 5. Jak się okazało, domena była wcześniej używana, jednak właściciel z niej zrezygnował. Warto szukać takich perełek. Trzeba tylko pamiętać, że domena może też mieć złą przeszłość i wtedy nie jest już tak kolorowo 🙂

    PS. Ciekawy case, oby takich więcej na blogu.

  5. Ciekawe. No to powiem wam że mam stronę w TOP 14 jak by ktoś chciał. 🙂 (Tematyka reklama i sieci partnerskie). Swoją drogą bardzo dobry tekst, gdyż są osoby w naszej branży co nawet się z tym nie spotkały.

    Piszcie przez formularz kontaktowy na stronie: {spam}

  6. Aż sprawdziłem dwanaście domen, których dwa miesiące temu nie przedłużyłem. Niestety wyindeksowane ;). Szkoda, bo byłby to dobry sposób na ponowną rejestrację za złotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *