Czy Google wyłączył PageRank? [aktualizacja]

Czy to koniec PageRank?
Czy to koniec PageRank?

Wczoraj przeglądając strony zauważyłem na praktycznie każdej w moim widgecie SearchStatus w FireFoxie – wartość unranked. Pierwsza myśl – uaktualniono algorytm, nic nowego, muszę uaktualizować aplikacje by sprawdzała na bieżąco. Jednak nie tylko mi taki problem wystąpił – o podobnym problemie napisał Robert Nowaczyk. Czy 5 październik okaże się dniem końca PageRank?

Przyjrzałem się sprawie, i w dotychczas sprawnie działających narzędziach sprawdzających PR wartości skrupulatnie pokazują 0/unranked. Czy rzeczywiście Google wycofał się definitywnie z „zielonego paseczka„?

Już wielokrotnie mówiono, że pasek Google przysparza więcej kłopotu niż pożytku – szczególnie uwzględniając, że był często wykorzystywany jako element wyceny wartości linków pochodzących z danego adresu internetowego. Jak wam się wydaje, czy Google definitywnie wyszedł z pokazywania wskaźnika? Bo nikt chyba nie sądzi, że Google sam dla siebie nie będzie „wyceniał” wartości danego adresu…

=== aktualizacja 6.10.2011, 14:00
Jak udało się wyjaśnić, dzięki informacji z komentarza Rabinka, Google zmienił adres z którego można sprawdzić ten wskaźnik przez skrypty, jak np. SeoQuake. Dawniej był to adres: http://toolbarqueries.google.com/search? – od teraz korzystamy z http://toolbarqueries.google.com/tbr?. Screen jak to zrobić u Rabinka. Na pewno niezbędna będzie także aktualizacja narzędzi/pluginów zainstalowanych w przeglądarkach – ale na to przyjdzie nam poczekać jakiś czas.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


4 thoughts on “Czy Google wyłączył PageRank? [aktualizacja]

  1. Przed chwilą też to zauważyłem i prawie równolegle napisaliśmy o tym na blogach 😉 PageRank działa tylko w oficjalnej wtyczce Google Toolbar, wszędzie indziej jest ZERO.

  2. PageRank działa. Cała zabawa polegała na tym, że Google zmienił URL na inny 😉 Sporo szumu się narobiło. Prawidłowy URL na PiO i u mnie na blogu. Poprawiłem w SeoQuake i już działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *