Boom w wynikach wyszukiwania!

W ostatnich dniach zrobił się prawdziwy boom w kwestii wyników wyszukiwania, zwanych potocznie SERP’ami. Dziś o dwóch najważniejszych zmianach – krótki wpis, wraz z video. Zmiany wprowadzane powoli, ale sukcesywnie przez wyszukiwarkę Google obejmują wyniki organiczne i dotyczą:

  1. Personalizacji wyników dla wszystkich, nawet niezalogowanych
  2. Wyszukiwania w czasie rzeczywistym


Personalizacja wyników wyszukiwania to nowoczesny mechanizm, mający na celu dostosowywanie wyników pokazywanych każdemu użytkownikowi tak, by przy doborze uwzględniały poprzednie wyszukiwania. W skrócie – każde nasze wyszukiwanie jest w rejestrach Google data zapisywane i pomagać ma w kolejnych wyszukiwaniach. Dla zobrazowania: Jeśli masowo szukamy haseł związanych z zamkami norweskimi, to na hasło zamki uzyskamy więcej dopasowanych do naszych preferencji wyników dotyczących zamków-budowni, nie zaś zamków błyskawicznych. 🙂
Opcja ta była dostępna już jakiś czas, lecz tylko dla zalogowanych użytkowników usług Google. Jednak teraz czas przyszedł by opcja ta obejmowała każdego googlowatego wyszukiwacza.

Co oznacza, to dla typowego pozycjonera czy właściciela strony?
Ogólnie rzecz biorąc, to mała rewolucja. W skrócie każdy z nas będzie miał własny, indywidualny „SERP”. Nie będzie zbiorczego indeksu, na który tak pozycjonerzy próbowali wpływać. Więc jak wyniki będą zależne od indywidualnych preferencji każdego z userów to trzeba będzie bardziej skupiać się na właśnie tych preferencjach użytkowników – by być jak najczęściej w ich indywidualnym zbiorze wyników wyszukiwania.

Drugą sprawą, która powoli wchodzić będzie na SERP‚owe piedestały są wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Google w celu lepszego wyszukiwania treści pojawiających się w sieci podpisało porozumienia (np. z FaceBookiem, Twitterem) w celu dostarczania udostępnianych publicznie linków. Więcej o Real Time Search możecie zobaczyć w Video (ang).

Cóż, znając Google to dopiero początek rewolucji 🙂

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


One thought on “Boom w wynikach wyszukiwania!

  1. Wszystko się rozwija, i Google wie, że nie może zostawać w tyle. Minute postoi i już go przegonią 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *