6 Polski SEO HangOut już wkrótce. Podsumowanie poprzednich HO! [Aktualizacja]

PL_SEO_HO

Już za niedługo, bo w środę odbędzie się kolejna edycja polskiego SEO HangOut’u podczas którego będzie można obejrzeć lub wziąć udział w dyskusji na tematy związane z pozycjonowaniem, marketingiem w sieci. Z tej okazji postanowiłem zrobić małe podsumowanie 5 poprzednich edycji SEO HO – więc w dzisiejszym wpisie sporo video, podsumowań i do zobaczenia już w następną środę o 19.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące najbliższego HangOutu na bieżąco aktualizowane można znaleźć na profilu Google+ wydarzenia. Podczas HO zostanie zaprezentowanaych kilkaprezentacji:

  •  Analityka w sklepie internetowym – gdzie znaleźć najcenniejsze dane i jak ułatwić sobie mocno życie dzięki odpowiedniej konfiguracji GA opracowana przez Marcina Lejmana z Critical.pl
  • Depozycjonowanie i SEO PR. Po co dbać o wizerunek w wyszukiwarce? – prowadzona przez Jarosława Miszczaka z Go3.pl Sp.z o.o.
  • 3 „niezawodne” techniki na podniesienie współczynnika konwersji – od Mariusza Michalczuka z Conversion

Bardzo mocnym punktem programu są także odpowiedzi na pytania oglądających – nurtuje Cię coś w temacie SEO/SEM? Prześlij pytanie!

Wprowadzona przez Google w ich serwisie społecznościowym usługa – HangOut – znalazła szczególne zastosowanie w branży marketingowej. Poza oczywistą promocją, służy do bardzo ciekawych i atrakcyjnych form przekazywania wiedzy na tematy branży. Wymiana doświadczeń i informacji w żywej dyskusji, bez kontrolowanej sytuacji szkoleniowej, sali i tłumu – pozwala często na wyciągnięcie ciekawych wniosków.

5 SEO HangOut – optymalizacja

Poprzednie spotkanie było sponsorowane przez słowo kluczowe: optymalizacja. Najważniejsze wnioski jakie można wyciągnąć odnoszą się do indeksacji stron opartych o AJAX, nie zabrakło tematów związanych z Magento, a także analizę sklepu internetowego – od tak, na żywo, prosto z sieci.

4 SEO HangOut
Obrodził w pytania – wraz z odpowiedziami, można przyjrzeć się im na poniższej prezentacji. Sporo zagadnień kręciło się w kręgu Rich Snippetów i możliwości z tego płynących.

3 SEO HangOut
Trochę z mniejszym rozmachem, nieco z mniejszą ilością konkretów. Trochę przeszedł bez echa… Może kwestia rozwijania dopiero tej idei w branży SEO, zresztą co ważne – była kontynuacja, a to powinno cieszyć kolegów po fachu.

2 SEO HangOut
Drugi polski SEO HO obrodził w kilka ciekawych informacji, szczególnie gdy Panowie się rozkręcili w swoich dyskusjach, na przykład w kwestii zaplecza, linkowania. Wywołało to szczególnie dużą dyskusję na blogu w komentarzach.

1 SEO HangOut
Bardzo szczegółowo opisałem podsumowania pierwszego hangoutu, najważniejsze wnioski to m. in.:

  • Indeksacje nowego serwisu warto zaczynać od wiarygodnych, trust rankowych serwisów ? YouTube, FaceBook, Wykop. Mocne i uznane strony, dopiero potem mniej znaczące linki lecz zawsze z nastawieniem na ich jakość.
  • Unikaj standaryzacji. Należy ostrożnie podchodzić do wszelkich schematów i wzorów, np. w artykułach tematycznych należy użyć tyle a tyle linków, treści.

 

Nie pozostało mi zatem nic innego, jak zaprosić na obecną edycję polskiego SEO HangOut’u – która już w następną środę (23 stycznia 2013) o godzinie

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


3 thoughts on “6 Polski SEO HangOut już wkrótce. Podsumowanie poprzednich HO! [Aktualizacja]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *