250 zł na kampanie AdWords – rozstrzygnięcie konkursu!

Konkurs marketingu brandingowego - marka i logoTydzień temu zorganizowałem konkurs w którym trzeba było ocenić przedstawione propozycje logo do bloga marketingu internetowego WebSEM.pl. Najciekawsze komentarze zostały docenione!

Do wygrania były 250 złotowe kampanie AdWords, dzięki którym zwycięzcy będą mogli wypromować swoje serwisy internetowe. Lista zwycięzców…

 • Mieczysław:

  Moim zdaniem z tych pięciu propozycji najlepsza jest ta piąta. Stanowi kontynuację poprzedniego logo, kolor zielony sugeruje jakiś wzrost i rozwój. Jest to propozycja najbardziej spójna.1-ka; to coś koloru oranżowego kojarzy mi się z ruchem w dół, z kolei napis jest ok.
  2 -ka: ten kleks zwraca uwagę i zatrzymuje.
  3-ka: bardziej związana z kreatywnością, z procesami myślowymi i mówieniem, a nie z websem. Zmniejszony wariant tej propozycji bardziej nadaje się dla strony z narzędziami online.
  4-ka: rozcięcie tego kształtu sugeruje dysharmonię – góra sobie, a dół sobie. Napis WebSEM ok – ciepłe kolory.

 • CapaciousCore (capaciouscore.pl):

  Mam nadzieję, że przed całą tą akcją wypytałeś osoby ?postronne? z czym faktycznie kojarzy się SEM. To by bardzo ułatwiło sprawę.
  Jestem pełen podziwu, że osoba wykonująca pierwszą pozycję wykonała wiele propozycji. Bardzo kojarzy mi się to z BLIP?em albo innym serwisem umożliwiającym komunikację. Nie trudno zgadnąć dlaczego, prawda? Ano dlatego, że mamy tam ikonę wiadomości
  Drugie kojarzy mi się bardziej z plemnikami bądź czymś związanym z chemią bądź fizyką. Mam na myśli fuzję.
  Pozycja numer trzy kojarzy mi się najbardziej z tematyką serwisu. Ktoś powyżej dał sugestię, że to jakieś dzielenie świnki. A marketing, rynek, zarabianie właśnie tym jest. Do tego te tryby, które IMO idealnie pasują. Ciekawe jakby wyglądało z rożną kolorystyką tych trybików albo np. pomarańczowymi. Moim zdaniem najlepsza propozycja jaką dostałeś. Faktycznie trochę przypomina SM ale tylko troszeczkę.
  Numer cztery kojarzy mi się z połową X i połową Y. Nie mam żadnych uczuć tutaj, zero powiązań.
  Pozycja numer pięć taka sobie. Na końcu powinno być minimum na tym samym poziomie co nieco wcześniej o ile nie wyżej. Taki oklepany schemacik. Zwróćcie uwagę jak GA się kreuję. Jest w górę, jest spadek i znowu w górę.

 • Paweł (tlenet.pl):

  Moim zdaniem jedynie na uwagę zasługuje projekt znajdujący się pod numerem 3. Moim zdaniem dla użytkowników kojarzyć się będzie prawidłowo czyli z komunikacją i procesami myślowymi podczas wybierania produktów czy innych rzeczy. Również kolorystyka i czcionka loga i tekstu jest dobrana idealnie. Inne loga odpadają z przyczyn takich jak brak skojarzenia z tematyką portalu czy złej kolorystyki lub czcionki czcionki.

Gratulujemy zwycięzcom, skontaktujemy się z nimi mailowo.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


3 thoughts on “250 zł na kampanie AdWords – rozstrzygnięcie konkursu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *