15 minut o link building – video z wykładu Martina MacDonalda

Martin MacDonald o link building - obejrzyj video z nagraniem wykładu o sposobach pozyskiwania linków. Dziś natrafiłem na zeszłoroczne nagranie wykładu jednego z czołowych specjalistów branży SEO, Martina MacDonalda. Wykład poświęcony jest link buildingowi, autor opisuje stosowane narzędzia pozyskiwania linków pod kątem zasad Google, stosowania ich w budowaniu profilu linków. Omówiono kupowanie linków, automaty dodające wpisy z linkami, korzystanie z xRumera i inne techniki. Dowiedź się jak urozmaicić profil swoich linków tak, by były traktowane jako naturalne linkowanie przez roboty wyszukiwarek.

Przed Tobą 15 minut znakomitego wykładu.

Klikając na CC (obok paska przewijania) można włączyć polskie napisy do nagrania.

Podsumowanie:
Martin ukazał, że stosowanie gotowych narzędzi i prostych rozwiązań – może być często zgubne dla pozycjonowanej strony, jeśli dostępne metody stosujemy bez głębszej refleksji nad sensem ich użycia. Warto korzystać z dostępnych rozwiązań, uwzględniając jednak nasze realne potrzeby i korzyść strony, np. selekcjonując fora z list xRummera, dobierając odpowiednie linki przy zakupie bezpośrednim. Jakiś czas temu opisałem 36 sposobów pozyskiwania linków, dzięki którym użytkownicy będą sami dodawać odnośniki. To prosty sposób urozmaicenia profilu linków o te naturalne i wartościowe.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


10 thoughts on “15 minut o link building – video z wykładu Martina MacDonalda

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Naprawdę ciekawy wykład który na pewno mi się przyda. A tak na marginesie to jak ktoś nie rozumie angielskiego to niech wciśnie CC i ogląda do końca bo naprawdę warto.

  2. Jest to niewątpliwie ciekawa wiedza, aczkolwiek do znalezienia na większości stron traktujących o pozycjonowaniu. Szkoda, że nie jest tutaj pokazany cały wykład, bo na 100% podałby informacje, które byłyby zdecydowanie bardziej wartościowe (mam na myśli takie, które są ciężkie do znalezienia). Seba, gdybyś gdzieś dorwał cały wykład, umieść jak możesz.
    Dzięki za materiał i pozdrawiam 😉

  3. Uczę się w technikum na profilu Organizacji reklamy i mieliśmy ten wykład właśnie Martina McDonalda interesujące bardzo,lecz szkoda właśnie jak mój przedmówca Destrudo pisał że nie ma całego bo naprawdę jest to wbrew pozorom interesujące 🙂

  4. Super blog SEO jak by nie było masa przydatnej wiedzy dla wszystkich zarówno dla nowicjuszy jak i osób w temacie zorientowanych. Co do samego wykłądu szkoda że nie ma całości ale pewnie na youtube można gdzieś znaleść mimo to same wskazówki też sie przydadzą. Magia jaką jest pozycjonowanie nie wydaje się już taka straszna choć google ze swoimi algorytmami ciągle mnie zadziwia co to za mózgi tam pracują 😉 Do autora szczere podziekowania za websem i wszystkie informacje dzieki którym każdy z nas może podrasować swoją pozycje w google

  5. Bardzo fajna strona i artykuł. Sam interesuję się tą tematyką. Polecam dobry CMS z kreatorem jako podstawę. Microweber ma narzędzia seo zintegrowane. Możecie zobaczyć również moją pracę na https://actcad.pl, którą utworzyłem w Microweber (laravel8). Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *