12 urodziny Google

Urodzinowy tort Google - 12 urodzinyNajpopularniejsza wyszukiwarka w Internecie – Google obchodzi dzisiaj 12 urodziny. Okres ten firma od swojego początku poświęciła dążenie do sukcesywnego katalogowania wszelkiego rodzaju informacji w internecie.

Kolejny krok polegał na rozroście firmy do dzisiejszych rozmiarów. Rozrosty często kojarzone z „wycieczką na zakupy” wiązały się głównie z wykupywaniem różnorodnych serwisów związanych ze społecznością informacyjną i rozrywkową, jak chociażby YouTube, Orkut. A także tworzeniem własnych projektów, jak Buzz, Wave czy Google Video.

Dwanaście lat funkcjonowania uczyniło z firmy giganta w branży wyszukiwania internetowego, który dyktuje warunki dla pozostałych firm tego typu. Co to oznacza dla potencjalnego internauty i czy jest to bezpieczne? W owym temacie ciągle trwają gorące dyskusje o spoczywającej na tej spółce olbrzymiej odpowiedzialności:

  1. za wyniki wyszukiwania
  2. za dane osobowe i geolokalizacyjne użytkowników
  3. za historię konkretnych wyszukiwań, by nie wykorzystywać wiedzy o konkretnych wyszukiwań w nieetycznych celach.

Przyszłością Google będzie ciągłe dbanie o jakość wyników oraz poczucie bezpieczeństwa wyszukujących o swoje dane.

Przy okazji, jeśli chcesz wiedzieć więcej o produktach Google, to na 12 urodziny otrzymaliśmy taką możliwość dzięki serwisowi Google New, w którym publikowane są zbiorczo informacje o nowościach. Więcej o tym we wpisie Macieja Janasa.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera - najświeższe informacje, porady oraz artykuły dzięki którym zwiększysz swoje pozycje w wyszukiwarce!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *